Home » Kuriozitete » 11 jahtet më të shtrenjta në botë

11 jahtet më të shtrenjta në botë

Loading...

Jahtet po bëhen gjithnjë e më normale, për të gjithë milionerët e botës.

Sheikët e naftës dhe manjatët rusë, vazhdimisht kalojnë pushimet në jahtet e tyre të mëdha, me pishina, fusha basketbolli dhe deri, salla koncertesh.

Maksimumi i paguar për një jaht luksoz, është 4.8 miliardë dolarë dhe është blerë nga një biznesmen malajzian, në vitin 2011.

11. Octopus Yacht – 200 milionë dollarë – Paul Allen

10. Al Mirqab Yacht – 250 Milionë dollarë – Sheiku Al Thani

09. Dilbar Yacht – 256 milionë dollarë – Alisher Usmanov

08. Al Said Yacht – 300 milionë dolarë – Sulltani i Omanit, Al Said

07. Dubai Yacht – 400 milionë dollarë – Sheiku Al Maktoum

06. Motor Yacht A – 400 milionë dollarë – Andrey Melnichenko

05. The Serene Yacht – 560 milionë dollarë – Mohammed Bin Salman

04. Rising Sun Yacht – 590 milionë dollarë – David Geffen

03. The Azzam Yacht – 600 milionë dollarë – Familja mbretërore e Abu Dabit

02. The Eclipse Yacht – 1.9 miliardë dollarë – Roman Abramovich

01. The History Supreme Yacht – 4.8 miliardë dollarë – Një biznesmen malajzian

About admin

x

Check Also

Gazeta zviceriane publikon listën me 10 shqiptarët më të famshëm në botë

Loading... Gazeta zviceriane “Blick” ka renditur në ...

Fermeri gjenë 600 milion dollarë duke punuar arën, nuk do besoni se çfarë bëri me to… (FOTO+VIDEO)

Loading... Ky fermer as nuk ëndërronte të ...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Loading...