Daily Archives: 12/02/2018

‘Tronditen’ serbët, mediat kroate u publikojnë faktet: Babai i Serbisë moderne ishte shqiptar

Loading... Pas një shkrimi gjatë ditës së djeshme me anë të së cilit mediat kroate ia rikujtuan Serbisë hartën e vitit 1878 pa Kosovën, ato nuk janë ndalur me kaq. E përditshmja dnevne.hr vetëm disa orë më pas ka publikuar ...

Read More »

Moderatorja e njohur shqiptare në pranga, çfarë ka ndodhur?

Loading... Por mos u shqetësoni pasi moderatorja ka sqaruar se ato kanë qenë për mikeshën e saj që kishte ditëlindjen. “Kur shoqja të kërkon dhuratën e saj të ditëlindjes”, shkruan Roza e cila në foto shfaqet shumë seksi e veshur ...

Read More »

Në këtë vend mund të jetosh mesatarisht 120 vjet

Loading... Banorët e Hunzas shprehen se ka disa arsye të cilat ndikojnë në jetëgjatësinë e tyre. Një 116 vjeçare ka treguar se sekreti i jetëgjatësisë së saj është fakti që ajo është beqare dhe nuk ka pranuar të dominohet nga ...

Read More »

Guardiola përgjigjet në pyetjen nëse Man City mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Loading... Manchester City, nesër (e martë) do të nis fazën e dytë të Ligës së Kampionëve, duke u përballur me Baselin e Zvicrës. “Nuk e di (nëse do ta fitojmë Champions Leaguen). Synimi jonë është të bëjmë më mirë se ...

Read More »

Shkencëtarët zhvillojnë vezë njerëzore në laborator

Loading... Ekipi ka njoftuar se kjo teknikë mund të çojë në mënyra të reja të ruajtjes së fertilitetit të fëmijëve që u nënshtrohen tretmaneve për kancer. Gjithashtu është një mundësi për të eksploruar zhvillimin e vezëve të njerëzve, një pjesë ...

Read More »

Chelsea 3:0 WBA, notat e lojtarëve

Loading... Skuadra e Antonio Contes i është kthyer fitores në kampionatin anglez pas dy humbjeve turpëruese ndaj Bournemouthit dha Watfordit. Golat në këtë ndeshje për skuadrën e Contes u shënuan nga Eden Hazard (25′, 71′) dhe Victor Moses (63′). Lojtari ...

Read More »

Aurela Hoxha në shtrat! ‘Djeg’ rrjetin me pozat provokative

Loading... Ajo ka zgjedhur Instagramin për t’i ndarë me ndjekësit disa poza përvëluese, shkruan lajmi.net E veshur me të kuqe Aurela ka zbuluar shumë nga trupi i saj ndërsa ka rrëmbyr vëmendjen maksimale edhe të mediave rozë. Nuk është hera ...

Read More »

Këshillat e fuqishme për jetën nga njeriu që vdiq 24 vjeç

Loading... Kemi aq shumë nga jashtë, por ndjehemi kaq bosh dhe të humbur në brendësi. Ne lejojmë që mendjet tona të na mbajnë natën vonë, duke menduar për gjërat që në të vërtetë nuk kanë rëndësi, siç janë faturat, paratë, ...

Read More »

13 vjeçari që krijoi aplikacion për smartfonë, vizitoi gjirafaPikBiz!

Loading... Glauk Aliu, nxënësi 13 vjeçar që krijoi një aplikacion bazuar në platformën gjirafaPikBiz, të premten vizitoi zyrat e kompanisë. Nxënës në Shkollën Digjitale, Glauku ka krijuar një aplikacion të quajtur “Prishtina Map”, i cili përmban në vete vendet kryesore ...

Read More »

Mourinho për humbjen me Newcastle: Ata luftuan si kafshë

Loading... Skuadra e Mourinhos ishte inekzistente në fushë, ndërkohë që vendasit ishin superiorë në çdo aspekt. Në përfundimin e ndeshjes, tekniku portugez ka lëshuar këtë deklaratë: “Newcastle “luftoi” si kafshë në fushën e lojës dhe shpresoj që këtë ta marrin ...

Read More »
Loading...