Daily Archives: 14/02/2018

Zidane Paralajmëron Lojtarët Për Ndeshjen E Kthimit

Loading... Zinedine Zidane thotë se është shumë i lumtur me fitoren, por thotë se ende asgjë nuk ka përfunduar Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka paralajmëruar lojtarët e tij se ende asgjë nuk ka përfunduar dhe se kanë edhe ...

Read More »

​Emery Nuk Dorëzohet: Mund Ta Eliminojmë Realin

Loading... Trajneri i PSG-së, Unai Emery nuk është i lumtur me rezultatin e ndeshjes së parë, por thotë se kanë mundësi të përmbysin gjithçka në ndeshjen e kthimit PSG ka pësuar humbje në ndeshjen e parë ndaj Real Madridit 3:1 ...

Read More »

Elvana ‘thyhet’ pranë Ermalit, tregon të pasmet

Loading...  E ky album i këngëtares Elvana Gjata po i ecën mjaft mirë këngëtares, shkruan lajmi.net Elvana sonte ka hedhur një fotografi në Instagram ku shihet se është përkrah Ermal Mamaqit dhe kishte veshur një fustan të zi elegant. Por, ...

Read More »

Momenti kur Neymar për pak sa nuk e nokautoi gjyqtarin

Loading... Real Madridi mposhti PSG-në, 3:1. Neymar ishte protagonist te goli i vetëm nga francezët, duke asistuar në mënyrë brilante për Adrien Rabiot, përcjellë “Lajmi.net”. Braziliani bëri diçka qesharake në pjesën e dytë. Duke dashur të pasojë për një nga ...

Read More »

Ademi: Do të reduktohen lëndët për filloristët (VIDEO)

Loading... Zëvendësministri i arsimit Arbëri Ademi në emisionin Clickplus të televizionit 21 ka folur për reformat në arsimin fillor, gjegjësisht për reduktimin e lëndëve te klasat e para, transmeton Medial.mk. Ademi thotë se nxënësit e klasës së parë nuk duhet ...

Read More »

I riu që pretendon se vjen nga e ardhmja: Në 2028 njeriu shkel në Mars dhe zbulon udhëtimin në kohë

Loading... Video e të riut misterioz, që e quan veten Noah është publikuar nga Apex TV, një kanal me 100 mijë ndjekës në Youtube dhe mbi 56 milionë shikime të videove në total. Noah testohet në makinën e së vërtetës. ...

Read More »

Pas Luanës edhe Fjolla ‘ndezë’ fansat, del vetëm me të brendshme në shtrat

Loading... Pos Luana Vjollcës që në Instagram hodhi një foto tjetet të nxehtë, tani është radha e Fjolla Morinës ta bëj një gjë të tillë, shkruan lajmi.net Këngëtarja një foto e ka hedhur në Facebook, ku ka treguar ndryshimin e ...

Read More »

Porto – Liverpool, notat e futbollistëve

Loading... Liverpool e ka siguruar pothuajse kualifikimin në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. “The Reds” e shkatërruan në udhëtim Porton, 5:0. Më i dalluari te mysafirët ishte Sadio Mane, i cili realizoi “het-trik”. Ndërkohë, rrjetën e gjetën edhe Mohamed Salah ...

Read More »

Zbulohen antibiotikë të rinj nga dheu

Loading... Studiuesit në Universitetin “Rockefeller” besojnë se komponimet natyrore mund të përdoren për të luftuar infeksionet. Puna ofron shpresë të re në garë kundër rritjes së sëmundjeve rezistente ndaj antibiotikëve, të cilat vrasin 700,000 njerëz në mbarë botën çdo vit. ...

Read More »

BASHKIMI KOMBËTAR , NUK ËSHTË UTOPI !

Loading... Erald Selca Bashkimi ynë kombëtar është obligim kushtetues patriotik dhe i natyrshëm dhe për këtë duhet të angazhohemi i madh dhe i vogël kudo ku gjindemi në trojet e liruara , dhe ato nën okupimin serbosllavë e grekë. Utopi ...

Read More »
Loading...