Daily Archives: 15/02/2018

Bebe reagon pas vrasjes në SHBA: Aaron Feis, ti je heroi im

Loading... Një nxënës në Miami ka lënë të vdekur me armë zjarri 17 nxënës ku pati edhe të lënduar, shkruan lajmi.net E në mesin e të vrarëve është edhe një trajner futbolli Aaron Feis i cili ka bërë një gjest ...

Read More »

Pas 18 vitesh jetese në pyll, ja çfarë ndodh me këtë grua

Loading... Për 13 vitet e fundit, Emma, një nënë 58 vjeçare, ka jetuar në një kasolle në Uellsin perëndimor, rreth 15-minuta në këmbë nga rruga më e afërt. Emma Orbach ka jetuar pa energji elektrike, gaz apo ujë të rrjedhshëm ...

Read More »

Statistikat tregojnë se sa keq janë raportet mes Cavanit, Neymarit dhe Mbappes

Loading... Paris Saint Germain edhe pse bëri një lojë të mirë në ‘Santiago Bernabeu’, u mposht 3:1 nga Real Madrid në ndeshjen 1/16 të Ligës së Kampionëve, me dy gola të shënuara nga Cristiano Ronaldo dhe një gol nga Marcelo ...

Read More »

Kjo i ndodh organizmit tuaj nëse konsumoni një limon në ditë

Loading... Mirëpo, përveç te humbja në peshë, limoni ndihmon edhe te gjendjet serioze shëndetësore, shkruan Femina. Lëngu i limonit Përveç se është zgjidhje më e mirë nëse duam të largojmë etjen dhe të mposhtim temperaturat e larta, limoni ndihmon edhe ...

Read More »

Kështu u vesh Dhurata në koncertin e 50 vjetorit të karrierës së Sabri Fejzullahut

Loading... E për këtë event shumë me rëndësi për të është organizuar një koncert ku janë kënduar disa nga hitet e tij, shkruan lajmi.net E një nga këngëtaret që mori pjesë në koncert ku edhe përformoi ishte Dhurata Dora. Këngëtarja ...

Read More »

Si duhet të jetë tensioni i gjakut në bazë të moshës

Loading... Por ka një mesatare se sa duhet të jetë vlera e tensionit për çdo grupmoshë. Pikërisht, mosha është një nga shkaktarët e shtypjes së gjakut dhe ne duhet të dimë se çfarë niveli të shtypjes së gjakut duhet të ...

Read More »

Mesfushorit shqiptar i mjafton një minutë në fushë për të shënuar gol të bukur

Loading... Mesfushori mori përsipër ekzekutimin e një goditjeje dënimi, që fillimisht u përplas në mur, por më pas Ajdareviç goditi me mjeshtëri, duke e çuar topin në rrjetë. Golin e Ajdareviç mund ta shikoni në videon e mëposhtme. KohaNews: Lajmi

Read More »

Maqedoni, rriten shpenzimet e jetesës dhe çmimet me pakicë

Loading... Shpenzimet e jetesës në janar krahasuar me janarin e vitit të kaluar janë rritur për 1.1 për qind, ndërsa çmimet me pakicë për 2.3 për qind. Në janar të këtij viti, krahasuar me dhjetorin e vitit të kaluar shpenzimet ...

Read More »

PYD/PKK rekruton terroristë për 100 dollarë në muaj

Loading... Terroristët e PYD/PKK-së të cilët janë arrestuar në Turqi, kanë thënë se grupi ka rekrutuar anëtarë duke i paguar me 100 dollarë në muaj, shkruan Anadolu Agency (AA). Në një dëshmi të tij para prokurorit publik në provincën Hatay, ...

Read More »

Agon Amigës i vdes një familjar

Loading... Përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale, ai ka njoftuar familjarët dhe miqtë se ka ndërruar jetë xhaxhai i tij, shkruan lajmi.net Fotoja më pas u mbush me komente ngushëlluese nga fansat e tij. Ngushëllime familjes Sylejmani!/Lajmi.net/ KohaNews: ...

Read More »
Loading...