Daily Archives: 17/02/2018

DioGuardi alarmon gjendjen e shqiptarëve në Maqedoni

Loading... Mbrëmë në Nju Jork mbajti mbledhje kryesia më e ngushtë e Ligës Qytetare Shqiptaro – Amerikane të udhëhequr nga kryetari i saj Joe DioGuardi dhe Shirley DioGuardi. Tema kryesore e këtij takimi ishte çështja shqiptare në Maqedoni, sidomos të ...

Read More »

Maqedoni, shofer bëhesh nëse je 17 vjeçar/e

Loading... Qytetarët, të cilët në të ardhmen dëshirojnë të pajisen me patentë shoferi, duhet t’i kenë mbushur minimum 17 vite. Ndryshimet e fundit të Ligjit për siguri në komunikacionin rrugor, janë bërë në drejtim të rritjes së moshës minimale nga ...

Read More »

Ja si Rita kërceu në koncert me vallen ‘Shota’ [Video]

Loading... Ka qenë mysfirja speciale në koncertin që u mbajt sonte në Prishtinë për nderë të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. E Rita Ora me këngët e saj ka argëtuar me mijëra njerëz që ishin prezentë, shkruan lajmi.net Por, ...

Read More »

Elvana flet më në fund për Florin: Për atë ndiej vetëm…

Loading... E ftuar në emisionin ‘Xing’ me Ermal Mamaqin, këngëtarja Elvana Gjata nuk mund t’i shpëtonte një pyetje lidhur me bashkëpuntorin e saj Flori Mumajesi. Në episiodin e realizuar në apartamentin e saj Elvana pohoi se për Florin ndjen vetëm ...

Read More »

Përfundon koncerti më i madh në histori të Kosovës

Loading... Rita Ora i ka argëtuar mijëra njerëz që kanë dalë në qendër të Prishtinës për ta festuar përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Për ditën kur u shënuan 10 vjet shtet, ishte përgatitur një eveniment i madh muzikor, të cilin ...

Read More »

Aksident në rrugën Strugë-Qafë Thanë, ndërpritet qarkullimi

Loading... Prej orës 17:40 ka ndalesë në qarkullim midis dy drejtimeve në aksin rrugor Strugë-Qafë Thanë, për shkak të një aksidenti rrugor. Për momentin nuk ka informacione tjera rreth aksidentit në këtë rrugë dhe dëmet që janë shkaktuar. Nga LAAM ...

Read More »

Perez me ofertë marramendëse për Hazardin

Loading... Real Madrid janë të gatshëm të diskutojnë edhe emrat e disa lojtarëve me Chelsean në një marrëveshje shkëmbimi plus të holla për yllin e tyre, Eden Hazard. Reprezentuesi i Belgjikës është një objektiv afatgjatë për gjigantët spanjollë dhe kjo ...

Read More »

Sindikalistët nuk pajtohen për rritjen e moshës së pensionit

Loading... Sindikata e pavarur e punonjësve dhe inxhinierëve në ndërtimtari dhe ajo e MAKAM TRANS, deklaruan se aspak nuk pajtohen që të rritet mosha e pensionit. Në konferencë për mediat, Atanas Trajkovski nga Sindikata e pavarur e punonjësve në ndërtimtari ...

Read More »

Kërcënimet me jetë dhe akuzat ndaj Skënderbeut, Takaj: Janë sajesa

Loading... Presidenti i klubit korçar, Ardjan Takaj ka reaguar zyrtarisht për akuzat e ditëve të fundit, nga ato për trukim ndeshjesh deri tek ato për kërcënimin me jetë të inspektorëve të UEFA-s. Në reagimin e tij, Takaj i cilëson ato ...

Read More »

Arlind Sulejmani më 16 mars `tund` arenën në Vjenë, bokson kundër afrikanit Bangu

Loading... Bokseri i njohur nga Tetova, Arlind Sulejmani pritet që më 16 mars të këtij viti të tund arenën e boksit në Vjenë të Austrisë duke boksuar kundër afrikanit Jusufu Bangu, ky i fundit pa asnjë humbje e asnjë abstenim ...

Read More »
Loading...