Daily Archives: 18/02/2018

Demarkacioni nga këndvështrimi Historik!

Loading... Demarkacioni nga këndvështrimi Historik! (Mali i Zi, i llastuari i Evropës) Sali Kabashi – Historian Pas Traktatit të Shën Stefanit (03 mars 1878) dhe Kongresit të Berlinit (13 qershor 1878), Fuqitë e Mëdha e detyruan Perandorinë Osmane që të ...

Read More »

Njeriu që shndërrohej në langar

Loading... Nga Reis Mirdita Metamorfoza nën pushtetin e qenieve të errëta -XXXVII- Në këto momente trishtuese, kur lehonë e bebe luftonin për jetë, drita e qiriut mbrojtës u shua; siguresat e rrymës u dogjën kështu që edhe kandili u shua. ...

Read More »

Kur korrupsioni është normë

Loading... Nga Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike (dasaretiaurel@yahoo.com.au Mungesa e lojtarëve të shëndosh mendërisht në politikën shqiptare, ka pasur ndikimin e tyre edhe në mungesën e gjykimit të shëndoshë te qytetarët. Kur siguria ligjore është e dobët, është më ...

Read More »

Qeveria do të ndajë 79 banesa sociale

Loading... Shteti do të ndajë 79 banesa sociale për kategoritë e njerëzve në nevojë. 59 janë për personat me rrezik social dhe 20 për ata me të ardhura minimale. Njoftimi do të lëshohet muajin e ardhshëm, shkruajnë mediat vendore. Banesat ...

Read More »

Mulla Sula i gatshëm për luftë?!

Loading... Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë, Sulejman Rexhepi vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së opinionit. Pak pasi deklaroi se Nikolla Gruevskin nuk e kanë rrezuar nga pushteti “bombat” e Zaevit, por kolumnat e tij, janë paraqitur ...

Read More »

Edmond Preka dhe dy fëmijët që humbën jetën, këto janë viktimat e aksidentit (FOTO)

Loading... Rrugët e Shqipërisë janë përgjakur sërish këtë të dielë, në një aksident tragjik ku babai bashkë me dy fëmijët e tij të mitur humbën jetën, ndërsa katër persona të tjerë janë në gjendje kritike për jetën. Edmond Preka i ...

Read More »

Ngjarje e rëndë në Superligë/ Përleshje mes tifozëve, një i ri theret me thikë

Loading... U luajt sot në Mitrovicë ndeshja mes Trepças ’89 dhe Vëllaznimit, e cila ishte e vlefshme për Superligën e Kosovës. Pas takimit pati dhe përleshje mes tifogrupeve, “1927” të Vëllaznimit dhe “Torcida” të Trepçës. Përleshja sipas “newsport.al” ka degjeneruar ...

Read More »

Leonora Jakupi po bën dritë në fustan të bardhë (Foto)

Loading... Leonora Jakupi është një nga këngëtaret më të dashura dhe më të pëlqyera shqiptare. Ndonëse jo shumë aktive me projekte muzikore, ajo sa herë që sjell diçka të re gjithnjë pëlqehet nga audienca, shkruan Indeksonline. Leonora shquhet edhe për ...

Read More »

Episodi i 42-të i “Egjeli” plot humor: Teta Gjyli dhe Sevdija e lansojnë klipin e këngës

Loading... Në këtë episod të “Egjeli”, Teta Gjyli me Sevdijen e lansojne spotin këngës së parë. Nga ana tjetër, Axhës Sheqë i kthehet vetëdija, vazhdimin e mëtutjeshëm,mund edhe ta paramendoni. Megjithatë, Liki ende është në problem me Lenditën, e cila ...

Read More »

Shpetim Desku e ‘largon’ nga emisioni Feron, arsyeja befasuese![Video]

Loading... Të ftuar në emisonin n’Kosovë Show tek Shpetim Desku, këtë javë janë reperi i njohur Fero, Rovena Stefa, Adelina Berisha, si dhe të ftuar të tjerë, shkruan Gazeta NewBorn. Sikurse në emisionet tjera edhe kësaj here në këtë emision ...

Read More »
Loading...