Daily Archives: 01/03/2018

Këngëtarja simpatike Erika, sjell setin e ri “bombë” të fotove!

Erika është këngëtarja që ka rrëmbyer zemrat e publikut me pozitivitetin që përcjell por edhe me këngët e saj. Ajo kishte kohë që mungonte në ekranet muzike dhe na ka treguar që shumë shpejt do sjellë një projekt të ri. ...

Read More »

Zv.ministri Ademi: Qeveria aprovoi ndërtimin e shkollës fillore në Ljubosh të Studeniçanit

Problemet në sistemin e arsimit në vend në fushën e infrastrukturës dhe ndërtimit të shkollave si duket dita ditës po marin një kahje sa më pozitive ndërkohë që qeveria e më saktësisht ministria e arsimit dhe shkencës ka marrë dritë ...

Read More »

HAKERËT RUSË SULMOJNË KOMPJUTERËT E QEVERISË GJERMANE

Zyrtarët gjermanë thanë se janë duke hetuar një krim kibernetik në kompjuterët e qeverisë, edhe pse mohuan të komentojnë raportet e mediave që fajësojnë një grup rus për pirateri. Një zëdhënës i Ministrisë së Brendshme të Gjermanisë tha se agjencitë ...

Read More »

   Qeveri dimrore

Netët e dimrit janë të gjata,teprica kohë i inicion njerëzit  të futen në hapësira dimensionale, të imagjinatave fantastike. Duhet me u bë një falënderim portaleve, të cilët shpërndajnë lajme pa ndërpre, disat si kuptojnë në skajshmëri, dhe nga dëshira se ...

Read More »

SHKA “17 SHKURTI” NGA BADENI I AUSTRISË ME NJË SOLEMNINTET MADHËSHTOR MANIFESTOI 10-VJETORIN E PAVARËSISË SË KOSOVËS

Shkruan: Besim Xhelili Vjenë, 24 shkurt 2018 Jo më kot thuhet se Atdheu është aty ku gjuha ruhet e shkruhet dhe ku malli për vendlindjen të djeg zemrën, por vlerat dhe organizimet e ndryshme kulturore, artistike e letrare të bashkatdhetarëve, ...

Read More »

Propaganda e mediave te kontrolluara nga Musa Xhaferri mobilizohen kundër zv.kryeministrit Hazbi Lika

Shumica e drejtorëve dhe zëvendës drejtorëev të BDI-së të cilët i publikoi dje Qeveria, gjenden në ato poste shtetërore më shumë se 5 vite dhe janë emruar që nga koha kur Musa Xhaferi ishte njeriu i dytë I Qeverisë. Mirëpo ...

Read More »