Daily Archives: 07/03/2018

Më e bukura e Belgjikës është shqiptare, quhet Miranda Balaj

Kemi dëgjuar se si vajzat shqiptare sidomos në botën e artit dhe të bukurisë janë duke përfaqësuar denjësisht shqiptarinë kudo. Pas Rita Orës, Dua Lipës në muzikë e Angela Martinit dhe Emina Cunmulaj në modë, një tjetër bukuroshe shqiptare listohet ...

Read More »

Dy vëllezërit e talentuar tashmë në dorë të Labinotit

Menaxheri i njohur i estradës shqiptare, Labinot Nuraj, ka bërë të ditur përmes një njoftimi në llogarinë e tij në Facebook, se ka nënshkruar kontratë me dy këngëtarët shqiptarë të cilet jetojnë dhe veprojnë në Zvicer. Bëhet fjalë, për, dy ...

Read More »

Diana Dani vjen me këngë të re

Këngëtarja nga Dibra vjen me projektin e parë të saj me një balade e punuar nga Naim Qukiqi dhe me tekst nga Granit Spahiu. Këngëtarja së fundi është angazhuar me dasma e me mbrëmje të shumta si në diaspore ashtu ...

Read More »

Është vetvetja dhe fëmër shumë me klas, kush është modelja e njohur Vanessa Avdylaj?

Quhet Vanessa Avdylaj është nga Kosova por jeton prej kohësh në Gjermani. Ajo meret me modelizëm dhe është shfaqur në disa videoklipe ndërsa tek i fundit ka qenë te klipi i këngëtarit Baki James – ‘A Po Vjen’ “Jetoj një ...

Read More »