Daily Archives: 10/03/2018

Genti, reperi shqiptar nga Gjermania publikon këngën ‘Money Money’

Por reperi Gent Adyli i cili jeton në Gjermani, është fokusuar që karrierën ta zhvillojë në këtë vend, shkruan lajmi.net Ai sot ka lansuar këngën e re, të titulluar ‘Money Money’. Kënga është në gjuhën gjermane dhe është finalizuar me ...

Read More »

Dyshasi – Stuhia që ka goditur industrin muzikore shqiptare (Video)

Dyshasi, është një këngëtar dhe kantautor këngësh. Eshtë i ri në moshë, por shumë i suksesëshem në industrin muzikore shqiptare. Bledar Xhelo apo siç njihet tashmë për publikun si ‘Dyshasi’, ka nisur të merrët me muzik, që në vitin 1999, ...

Read More »

« Akademia diplomatike e Kosovës shënoi 5 vjetorin » Ambasadori Rexhepi nga MPJ e Maqedonisë agjendë të ngjeshur në Prishtinë

Me ftesë të Ministrisë së Jashtme të Republikës së Kosoves dhe Akademisë Diplomatike të Kosovës nga 7-9 mars, zëvendësdrejtori i Akademisë Diplomatike në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë, ambasadori Rami Rexhepi mori pjesë në konferencën ndërkombëtare ...

Read More »

Me femra për rreth, këngëtari shqiptarë vjen me një set shumë provokativ

Meti Bërbatovci, këngëtari i cili nuk din të ndalet në këtë fillim pranvere dhe ngrohje të motit ka vendosur që të sjellë ndonjë gjë të re duke realizuar kështu një fotosesion mjaft provokativ. Disa femra për rreth janë një tjetër ...

Read More »

Talenti i vogël Edion Xhemajli vjen me “Kush po vjen”

Eshtë super talent dhe tashmë reperi më i vogël i estradës shqiptare dhe quhet Edion Xhemajli. Edioni i ka vetëm 7 vjet e gjysëm dhe sapo ka sjellë këngën e tij të parë me një videoklip të bukur me titull ...

Read More »

Shkëndija ‘shkel’ në Veles, i afrohet Ligës së Parë

Në ndeshjen vendimtare të sezonit ekipi i Shkëndisë ka shënuar fitore në transfertë ndaj Gemixhit nga Velesi dhe rikthehrt në vendin e dytë të tabelës. Gjithë lojtarët dhanë maksimumin bashkë me portierin 17 vjeçar Elvir Fejzullahun i cili shkëlqeu derisa ...

Read More »

Shqiponjat Iliriane vizituan heronjtë e mëdhenj shqiptar

Kanë rënë në sy si një prej grupeve më simpatike e këtë herë të mirë organizuar e kudo kanë qenë së bashku. Po flasim për Illyrian Eagles apo Shqiponjat Iliriane, djemtë të cilët nga Gjermania kishin ardhur për disa ditë ...

Read More »