Home » Intervista » Arian Çani ia plas Ramës: Qenke kriminel i paparë, s’të shoh dot me sy

Arian Çani ia plas Ramës: Qenke kriminel i paparë, s’të shoh dot me sy

Loading...

Pas kaq vitesh më në fund Arian Çani dhe Edi Rama mundën të ishin së bashku në studion e “Zonë e Lirë”.

Megjithatë, biseda e tyre kishte dhe momentet e tensionit.

Ramës i është dashur që “nën presionin” e Çanit te flasë dhe për çështjet, për të cilat është treguar i rezervuar.

Dhe atëherë kur ishte fundi i emisionit, Çani iu shfrye Ramës, duke thënë: “Nuk e shoh dot me sy këtë njeri”, teksa shpjeguar se ka një motiv të fortë për këtë.

Më mban 20 % nga rroga ime, nuk e shoh dot me sy”, ka thënë Çani.

Megjithatë Rama e ka justifikuar këtë fakt, duke thënë se është normale që kush paguhet më shumë duhet edhe të paguajë më shumë.

Kush i merr më shumë shoqërisë edhe duhet t’i japë më shumë asaj”, ka thënë Rama

Gjithashtu ai ka theksuar se diferenca mes një demokrati dhe një socialisti është:

Një demokrat kur sheh një lypës mendon se ai aq meriton, ndërsa një socialisti i vjen keq dhe kërkon ta ndihmojë”.

Qenke kriminel i paparë”, ia ka kthyer Çani kur e pati të qartë se kërkesa e tij nuk do të merrej parasysh.

x

Check Also

Ja gjashtë mashtrimet fundamentale nga Komisioni për matjen e territorit! Zbulohet edhe harta amerikane, që argumenton se Kosova po tkurret!

Loading... Intervistë me profesor Florimin Isufin, i ...

Qeriqi: 48 ushtarë të UÇK-së u vetëvranë, për shkak të kushteve të rënda ekonomike

Loading... Për shkak të gjendjes së rëndë ...