Author Archives: Kohanews4

Leo sjell baladën e parë, një zë i mrekullueshëm ngroh zemrat në këtë mes dimër (Video)

Loading... Këngëtari nga Tetova Leotrim Zejnullahu i njohur për zërin e tij melankolik dhe për stilin e tij të veçantë ka sjellur këngën e tij me të re “Mos më le”. Kenga është punuar  nga Avni Qahili dhe Ebrar Mazhar,dhe ...

Read More »

Këngëtari Aziz Murati uron me hitin e tij më të ri Kosovën

Loading... Quhet “Në krahë të shqipes” quhet kështu projekti më i ri i ardhur gjatë ditës së 10 Vjetorit të Pavarësisë së Kosovës nga artisti i njohur Aziz Murati. Një këngë vërtetë e bukur e patriotike përshtatur edhe për këtë ...

Read More »

Bernadeta e Lea motrat top modele që sfiluan me veshje kombëtare në mes të Zvicrës

Loading... Bernadeta dhe Lea janë dy motrat top modele që mahnisin me pamjen dhe linjat e tyre trupore. Ato, janë prej vitesh të njohura në botën e modes në Evropë. Bukuroshet kosovare, por që jetojnë e veprojnë në Zvicer, së ...

Read More »

Lule Bajra i këndon Granit Xhakës dhe nuses së tij në Londër (Video)

Loading... Këngëtarja e njohur e muzikës shqipe Lule Bajra me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës ka qëndruar në Londër nën një organizim nga ana e futbollistit të njohur Granit Xhaka, ndërkohë që në një ambient të stërmbushur ...

Read More »

KMC, publikon “Një shpresë” flet për projekte të reja

Loading... 2018 që në fillimet e tij duket se është destinuar të jetë viti i reperit KMC. Ai brenda një periudhe të shkurtër dy mujore ka publikuar disa këngë njërën pas tjetrës dhe e fundit që ka publikuar vetem 24 ...

Read More »

Kiracovski: Të ndërtojmë një shoqëri të bashkuar dhe me vlera e respekt të ndërsjelltë

Loading... “Para nesh është koha për përgjegjësi personale dhe të shoqërisë, të respektojmë që të mbetemi të respektuar, të falim dhe të jemi të falur, uroj që festa e sotme të jetë me shumë shëndet dhe frymë të bashkimit dhe ...

Read More »

Arlind Sulejmani më 16 mars `tund` arenën në Vjenë, bokson kundër afrikanit Bangu

Loading... Bokseri i njohur nga Tetova, Arlind Sulejmani pritet që më 16 mars të këtij viti të tund arenën e boksit në Vjenë të Austrisë duke boksuar kundër afrikanit Jusufu Bangu, ky i fundit pa asnjë humbje e asnjë abstenim ...

Read More »

Mera Zymeri dhuron një super këngë për Pavarësi

Loading... “Për shqiptari” kēshtu quhet kënga më e re ardhur nga artistja Mera Zymeri. Kjo këngë sapo ka dalë dhe pikërisht për këtë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës ku falë interpretimit të saj jo vetëm do të kthehet në ...

Read More »

Çfarë ndodhi dje dhe çfarë po ndodh sot me-në Komunën e Zhelinës!

Loading... NGA Dritëro ZEQIRI Kjo komunë u themelua në vitin 1996, në atë kohë e udhëhequr nga Rametulla Ejupi, ku për të ndjerin nuk ka çka për tu thënë, pasi ndërroi jetë pas një qeverisje të shkurtër. Si i besuar ...

Read More »

Këngëtari shqiptarë bën vetvrasje!?

Loading... I ri e mjaft joshës, eksperimentues deri në maksimum është ky këngëtari i njohur shqiptarë Gjon Karrica i cili deri më tani ka thyer shumë tabu në skenën shqiptare. Së fundi ai vjen me një tjetër projekt mjaft interesant ...

Read More »
Loading...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com