959759080793382_970761906359766

Bernadeta e Lea motrat top modele që sfiluan me veshje kombëtare në mes të Zvicrës

Loading...

Bernadeta dhe Lea janë dy motrat top modele që mahnisin me pamjen dhe linjat e tyre trupore. Ato, janë prej vitesh të njohura në botën e modes në Evropë.

Bukuroshet kosovare, por që jetojnë e veprojnë në Zvicer, së fundi janë duke u marr me projektin e madh të modës “Top Model Fol Shqip 2018”, finalja e të cilit mbahet me datë 24 shkurt në Cyrih.

E, mbrëmë me rastin e pavarësisë së Kosvës, motrat kanë marrë pjesë në një sfilatë me veshje tradicionale të organizuar ngakomuniteti shqiptar në Zvicer.

Kjo tregon se pavarësisht famës dhe gjithë asaj çfarë kanë arritur larg Kosovës, zemra u rreh për vendlindjen dhe traditen tonë.

Veshjet kombëtare rrijnë vërtet bukur në trupat e Bernadetes dhe Leas.

x

Check Also

Ja çka i bëri moderatori kosovar komedianit Shpëtim Haj

Loading... Por kësaj here, Shpëtim Haj është ...

Skivi verifikoi Instagramin por a ia përmendi emrin e Albert Krasniqit në video?

Loading... Ka publikuar një video në Instagram! ...

Loading...