Argëtim

Argëtim

Kjo kala ishte braktisur pas një zjarri 80 vjet më parë, por brenda është kaq e bukur

Loading... Ndërtesat e vjetra, kështjellat dhe monumentet kanë historinë e tyre. Ju humbisni shqisat tuaja për bukurinë, historinë dhe fillimin duke përfytyruar mënyrën e jetesës së njerëzve që kanë banuar këtu. Château de la Mothe-Chandeniers, një kështjellë e bukur franceze ...

Read More »

Një çift gjen një kuti sekrete të vitit 1951 dhe ajo i ndryshoi jetën atyre

Loading... A është normale të gjesh një kuti të mbushur me dollarë? Ky çift amerikan u bekua me një fat të tillë dhe më besoni se fati i tyre më bën xheloz. E gjitha ndodhi kur ata filluan punën e rinovimit ...

Read More »

Zgjidhni një mace, shikoni çfarë zbulon për ju

Loading... Cilën zgjodhët? 1-Jeni një person i qetë dhe një mik i vërtetë Jeni introvert dhe jo tifoz i turmës. Mund të shqetësoheni nga njerëzit e panjohur, por jeni plotësisht të relaksuar pranë miqve tuaj të ngushtë. Nëse kaloni shumë ...

Read More »

Si ta ndryshoni stilin e shkrimit në Whatsapp

Loading...   Tani modifikohet lloji i shkrimit, mund të shkruani me shkronja të trasha, të pjerrëta ose të vijëzuara. Për të shkruar me shkronja të trasha: shtoni simbolin (*) përpara dhe pas fjalisë. Për shembull: *tung* Për të shkruar pjerrët: shtoni simbolin (_) përpara ...

Read More »

Si ta dimë sa duhet të peshojnë bebet sipas gjatësisë?

Loading... Nëse fëmija vjen në jetë nga java 38-42 (duke llogaritur javët nga ndërprerja e ciklit), fëmija do të ketë një peshë nga 2.600-4.000 gr, ku mesatarja do të jetë 3.500 gr. Gjatë 3-4 ditëve të para fëmija do të ...

Read More »

Doni të udhëtoni diku? Këto janë rregullat që duhet të ndjekni

Loading... Duhet ta keni të qartë se personeli i aeroplanit do t’ju përcjellë nëse tentoni të hyni në aeroplan në gjendje të dehur, ose nëse tregoheni të dhunshëm. Por, ekzistojnë edhe disa arsye për largim prej aeroplanit, për të cilat ...

Read More »

Horoskopi ditor, 16 shkurt 2018

Loading... Dashi Falë yjeve në favorin tuaj ju do të përjetoni momente gëzimi shumë më të mira se ditët e mëparshme. Sot do të jetë një ditë interesante për të folur për ndjenjat, dashuria kthehet në plan të parë. Beqarët ...

Read More »

Pas 18 vitesh jetese në pyll, ja çfarë ndodh me këtë grua

Loading... Për 13 vitet e fundit, Emma, një nënë 58 vjeçare, ka jetuar në një kasolle në Uellsin perëndimor, rreth 15-minuta në këmbë nga rruga më e afërt. Emma Orbach ka jetuar pa energji elektrike, gaz apo ujë të rrjedhshëm ...

Read More »

Aplikacioni që iu ndihmon ta përzgjedhni një foto ideale në Instagram

Loading... Algoritmet e mençura, të integruara në këtë aplikacion, ndihmojnë përdoruesin ku në bazë të filterave të zgjedhur shohin se çfarë popullariteti në rrjetet e tjera sociale mund të ketë fotoja e selektuar. Nëpërmjet këtyre algoritmeve krahasuese, përdoruesi mund të ...

Read More »

Frikë se i vidhnin çantën, gruaja kalon përmes skanerit me rreze X

Loading... Një grua në Kinë këmbëngulte që ajo të ngjitej në një skaner me rreze X bashkë me çantën e saj në një stacion treni, sepse kishte frikë se mund t’ia vidhnin. Stafi i sigurisë është tronditur kur ka parë ...

Read More »
Loading...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com