Kronika e Zezë

Ka sulmuar fizikisht babain, dhe më pas ka kërcënuar edhe gjyshërit

Sektori për punë të brendshme Ohër, ka ngritur kallëzim penal kundër S.K (22) nga Ohri për shkak ekzistimit të dyshimit për veprën penale kërcënim të sigurisë familjare. Më 31 janar në Ohër në rrugën “Pariska Komuna” i denoncuari, në shtëpinë ...

Read More »

Në fatkeqësi komunikacioni vitin e kaluar në Maqedoni jetën e humbën 155 persona

Vitin e kaluar 155 njerëz e humbën jetën në fatkeqësi komunikacioni nëpër rrugët e vendit. Prej tyre 150 persona jetën e humbën në 3.918 fatkeqësi të shkaktuara nga gabimi i vozitësit. Në 101 fatkeqësi, ndërkaq, pesë persona e humbën jetën ...

Read More »

Një banore e Tearcës kafshohet nga qentë

Një banore e fshatit Tearcë mëngjesin e sotëm në polici ka denoncuar se derisa ka qenë duke ecur në këmbë në rrugën lokale Leshkë drejt rrugës rajonale Tetovë – Jazhincë është kafshuar nga dy qenë, me ç’rast ka marrë lëndime ...

Read More »

Detaje për vrasjen dhe vetëvrasjen në Koçan (Video)

Vrasje dhe vetëvrasje në Koçan. Në orën 3 e gjysmë të mëngjesit një burrë ka vrarë në mënyrë mizore gruan e tij në sy të dy fëmijëve, vajzës dhe djalit. Siç njoftojnë nga Prokuroria Themelore, burri me iniciale B.L e ...

Read More »

Arrestohet një shqiptar për krime kibernetike në SHBA

Autoritetet policore në Shqipëri njoftuan se kanë arrestuar 25 vjeçarin nga Fieri Aldo Ymeraj, i dyshuar si pjesë një rrjeti të krimit kibernetik që drejtonte një skemë të sofistikuar që lehtësonte blerjen dhe shitjen e numrave të Sigurimeve Shoqërore, ditëlindjet ...

Read More »

Vrasje dhe vetëvrasje në Koçan

Në orën 3 e gjysmë të mëngjesit një burrë ka vrarë në mënyrë mizore gruan e tij në sy të dy fëmijëve, vajzë dhe djalë. Siç njoftojnë nga Prokuroria Themelore, burri me iniciale B. L. e ka goditur me thikë ...

Read More »

Tragjedi në Koçani, e vret gruan dhe më pas bën vetëvrasje

Pas një zënke familjare B.A. (54) nga Koçani mbrëmë e ka vrarë bashkëshorten e tij L.A. (44) para dy fëmijëve të tyre, e pastaj duke kërcyer nga çatia e shtëpisë familjare është vetëvrarë. Ai e ka lënduar edhe vajzën e ...

Read More »

Biznesmeni i qëlluar me plumb në kokë ishte në borxhe, arrestohet një i dyshuar

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me biznesmenin e ekzekutuar dje në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, Memli (Afrim) Begalla, i cili rezulton se kishte borxhe të mëdha. Ai u qëllua me plumb në kokë me armë ...

Read More »

Strugë, pas mosmarrëveshjes me bashkëshortin, e ka prerë me thikë vjehrrin

Një banore e Strugës ka prerë me thikë në kokë vjehrrin e vet pas mosmarrëveshje me bashkëshortin e saj, kanë informuar nga policia. Sipas policisë, kundër 43-vjeçares H.M nga fshati Radolishtë është ngritur kallëzim penal për veprën penale “Kërcënim me ...

Read More »

75-vjeçari i zhdukur gjendet i vdekur në Berovë

Një banor i Berovës B.B.(75) i cili  më 10 shkurt ishte paraqitur si i zhdukur, dje në orën 09:00, është gjetur i vdekur në rrugën “Damjan Gruev” në Berovë. Nga MPB kumtuan se është kryer kontroll në vendin e ngjarjes. Trupi ...

Read More »