Lajme

Lajme

Mulla Sula i gatshëm për luftë?!

Loading... Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë, Sulejman Rexhepi vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së opinionit. Pak pasi deklaroi se Nikolla Gruevskin nuk e kanë rrezuar nga pushteti “bombat” e Zaevit, por kolumnat e tij, janë paraqitur ...

Read More »

Kiracovski: Të ndërtojmë një shoqëri të bashkuar dhe me vlera e respekt të ndërsjelltë

Loading... “Para nesh është koha për përgjegjësi personale dhe të shoqërisë, të respektojmë që të mbetemi të respektuar, të falim dhe të jemi të falur, uroj që festa e sotme të jetë me shumë shëndet dhe frymë të bashkimit dhe ...

Read More »

Çfarë ndodhi dje dhe çfarë po ndodh sot me-në Komunën e Zhelinës!

Loading... NGA Dritëro ZEQIRI Kjo komunë u themelua në vitin 1996, në atë kohë e udhëhequr nga Rametulla Ejupi, ku për të ndjerin nuk ka çka për tu thënë, pasi ndërroi jetë pas një qeverisje të shkurtër. Si i besuar ...

Read More »

Gjenerali Amerikan Wesley Clark uron në mënyrë të veçantë Kosovën – çmenden sërbët !

Loading... “Popullin e Kosovës e mbaj në mend si ndër më të guximshmit dhe më të qëndrueshmit në Evropë dhe poashtu e mbaj në mend si popullin më pro-amerikan në Evropë. Tash kur po e festoni 10 vjetorin e pavarësisë, ...

Read More »

Një informacion i rëndësishëm për shqiptarët në Itali!

Loading... Shoqata kulturore e shqiptarëve të Maqedonisë me seli në Itali më saktësisht në L’Aquila, kryeqyteti i rajonit Abruzzo, e themeluar në vitin 2011 me objektiva të mirëfillta. Shoqata jonë lajmëron të gjithë bashkatdhetarët kudo që gjenden në territorin e ...

Read More »

Renata Trenevska Deskoska: Ministrja Lindita Nikolla flet shumë bukur maqedonisht

Loading... Renata Trenevska Deskoska Ministrja e Arsimit e Republikës së Maqedonisë e cila vjen nga partia LSDM ka deklaruar se ministrja e arsimit e Republikës së Shqipërisë Lindita Nikolla është nuse maqedonase dhe e flet shumë mirë gjuhën maqedonase. Këtë ...

Read More »

VV kërkon hetim parlamentar për Demarkacionin, e quan mashtrim deklaratën Thaçi-Vujanoviq

Loading... Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se marrëveshja për Demarkacion në mes dy presidentëve, është mashtrim. “Kjo deklaratë e Thaçit me homologun e tij malazez është e papranueshme, e padrejtë dhe mashtruese. ...

Read More »

Çavuşoğlu-Tillerson: Turqia dhe SHBA dakord për normalizimin e marrëdhënieve

Loading... Ankaraja dhe Washingtoni kanë rënë dakord për të normalizuar marrëdhënjiet pas një periudhe tensionesh, tha të premten ministri i Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu, raporton Anadolu Agency (AA). Duke folur në një konferencë të përbashkët për media me homologun e ...

Read More »

Hakerët vjedhin 6 milionë dollarë në Rusi

Loading... Disa hakerë kanë arritur që të vjedhin 339.5 milionë rubla (apo 6 milionë dollarë), përmes një sulmi ndaj një sistemi të pagesave ndërkombëtare SWIFT vitin e kaluar, ka njoftuar Banka Qendrore e Rusisë. Banka ka thënë se i është ...

Read More »

Arrihet marrëveshja Kosovë-Mali i Zi për Demarkacionin

Loading... Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq kanë dalë me një deklaratë të përbashkët për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit. Këtë e ka bërë të ditur presidenti Thaçi përmes një konference për media. ...

Read More »
Loading...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com