Home » Lajme » Bota

Bota

Bota

Zuckerberg do të kandidojë për president të SHBA-së

Loading... Për ata që thonë se ai nuk është i interesuar të garojë për president, Mark Zuckerberg është me të vërtetë duke e rrethuar veten me strategët më të mirë politik. Fondacioni filantropik i Zuckerberg, Iniciativa Chan Zuckerberg, raportohet se ...

Read More »

Një burr sulmohet nga ariu (VIDEO)

Loading... Këto janë pamjet e rënda që vijnë nga Tajlanda, ku një 36-vjeçar është sulmuar egërsisht nga një ari. Naiphum Promratee ishte me 4 miq të tij në një tempull në provincën Phetchabun dhe vendosi të ushqente nga afër ariun. ...

Read More »

Franca e ka përshëndetur Marrëveshjen për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Loading... Franca e ka përshëndetur Marrëveshjen për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë me vlerësim se do të mundësojë që dy vendet t’i thellojnë dialogun dhe bashkëpunim dhe do të kontribuojë për përforcim të stabilitetit në rajonin e Ballkanit. ...

Read More »

Pence sfidon Rusinë nga Mali i Zi: Ballkani është i Perëndimit

Loading... Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, mbërriti për një vizitë në Malin e Zi, prej nga deklaroi se Ballkani Perëndimor i përket Perëndimit. Komentet e tij vijnë në një kohë kur Rusia e ka shtuar ndjeshëm presionin mbi këtë rajon, raporton ...

Read More »

Zëvendëspresidenti amerikan: Kosova shumë shpejtë bëhet pjesë e NATO-s

Loading... Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pence, ka thënë sot në Podgoricë se Kosova shumë shpejt do të bëhet pjesë e NATO-s. Sipas Pence, SHBA-të do të vazhdojnë të përkrahin proceset nëpër të cilat po kalon Kosova, ...

Read More »

SHBA: Përshendësin marrëveshjen Bullgari-Maqedoni

Loading... Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përshëndetur marrëveshjen për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë. “Kjo marrëveshje e rëndësishme dhe progresiv tashmë i njeh lidhjet e forta mes dy vendeve dhe hap derën për një bashkëpunim edhe më ...

Read More »