ShowBiz

ShowBiz

“Lissus Tilka, rebelja aktiviste artiste, godet me “stuhi” të rënde edhe muzikën shqiptare….

Lissus Tilka, e njohur si Nertila, rebelja tipike e shoqërise civile në Shqiperi, po vendos tashmë emrin artistik si kantautore. Tre dite më par publikoi këngën e zhanrit Rock Balade “Ska ma ne” dhe arriti të fitoje zemrat e të ...

Read More »

Një super mix cover nga Mergim Mjeku, pëlqehet shumë

“Albanian Mashup 2018” kështu quhet super projekti me disa nga refrenet e këngëve më hite shqiptare të momentit e deri te një në gjuhën gjermane. Eshtë këngëtari i njohur Mergim Mjeku që ka menduar një projekt mix me covera deri ...

Read More »

Ja çfarë ndodhë në klubet e Kosovës, performanca të jashtëzakonshme nga femra seksi (Foto+Video)

Kërcime të nxehta dhe performanca të jashtëzakonshme mund të shihen tek lokale të ndryshme në Kosovë ndërkohë që femra më speciale dhe kërcime që nuk keni parë asnjëherë më parë e që argëtimi është në maksimum mund t’i gjeni tek ...

Read More »

Dy yje të muzikës shqiptare në Zvicër!

Janë këngëtare shumë të mira të muzikës popullore, madje mund të themi që janë ndër të parat që muzikën shqiptare e çuan jashtë kufijve shqiptarë, në Diasporë. Silvi Dollapi dhe Elda Shabani (Madona shqiptare) duket se ruajnë miqësinë e mirë ...

Read More »

“Mindili” nga Mahmut Ferati dhe MC Lifi një super projekt

Një nga projektet më të bukura të momentit në tregun muzikor shqiptar sapo ka ardhur, dhe është fjala për një bashkëpunim mjaft interesant. Artisti i njohur Mahmut Ferati me MC Lifi (Aktorin Xhevdet Jashari) kanë sjellë këngën “Mindili” me një ...

Read More »

Gyli Peja tani me biznes privat (Foto)

E quajn Diva e muzikes live. Ajo është vajza nga Peja e cila me format perfekte qe posedo po dhe me vokal prej një ylli të vertet të cilsohet si një ndër këngëtaret më të paguara. Ajo jo vetëm që ...

Read More »

KMC me një tjetër bashkëpunim…ja me kë këtë herë!

Duket se po pushton tregun me muzikën e tij, e bën me shpirt dhe ajo që më shumë rëndësi është se e shikon muzikën si plotësim të asaj që ka ëndërruar gjithmon. Pas bashkëpunimit me këngëtaren Blerina Matraku klipi shoqërues ...

Read More »

Erika “shpërthen” me skena të nxehta në klipin e ri

Ajo është e bukur, e gjatë, e këndshme dhe shumë simpatike, sensuale por edhe e talentuar. Ka sjellë disa klipe në treg por me klipin e ri duket se ka dashur të sjellë diçka tërësisht shpërthyese dhe bombastike. Skenat në ...

Read More »

Për një javë mbi gjysëm milion klikime, njihuni me këngëtarin e hitit “Mke gënjy” (Video)

Ndonëse është i njohur për publikun ai tashmë ka realizuar shumë këngë e hite ndërsa suksesin duket që e merr viteve të fundit pas punës së palodhshme që po bën në tregun muzikorë. I kërkuar gjithandej, për festa evente të ...

Read More »

“Striiing” projekti më i ri i Don ProbleMC

Gjithnjë e më tepër artistët tetovarë janë duke lënë gjurmë në skenën e muzikës Hip-Hop, këtë e dëshmon edhe projekti më i ri i reperit tetovarë “Don ProbleMC” Reperi nga Tetova Driton Iljazi i njohur si “Don ProbleMC” sapo ka ...

Read More »