Sport

Sport

Arlind Sulejmani më 16 mars `tund` arenën në Vjenë, bokson kundër afrikanit Bangu

Loading... Bokseri i njohur nga Tetova, Arlind Sulejmani pritet që më 16 mars të këtij viti të tund arenën e boksit në Vjenë të Austrisë duke boksuar kundër afrikanit Jusufu Bangu, ky i fundit pa asnjë humbje e asnjë abstenim ...

Read More »

Chelsea “vajton” largimin e Batashuayit

Loading... Quhet Michy Batshuayi ose ndryshe makineria e golave. Atalanta ishte viktima e fundit e sulmuesit të Borussia Dortmund në takimin e ditës së enjte në fazën e 1/16 të Europa League. Dy golëshi i sulmuesit belg, ndoshta ka bërë ...

Read More »

Shorti cakton çiftet e çerekfinales në Kupën e Kosovës

Loading... Llapi-Prishtina do të jetë derbi i çerekfinales së kupës, sipas shortit të hedhur sot në zyrat e FFK-së, transmeton Express. Në ndeshjet tjera çerekfinale Gjilani do të përballet me Vushtrrinë, Drita do të luajë kundër Vëllaznimit. Ndërsa, gjysmëfinalisti i ...

Read More »

FSHF reagon pas akuzave për kurdisje ndaj Skënderbeut

Loading... Federata Shqiptare e futbollit ka dalë me një qëndrim zyrtar mbi çështjen Skënderbeu.FSHF ka informuar dhe sqaruar të gjithë opinionin publik në lidhje me këtë cështje. Ja cili është qëndrimi i plotë i FSHF. QËNDRIM ZYRTAR I FSHF NË ...

Read More »

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar i lumtur që Kosova po merr pjesë në Olimpiadën Dimërore

Loading... Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach i ka uruar sportistit të vetëm kosovar në këto Lojëra, skitarit Albin Tahirit, sukses dhe përvojë të këndshme në PyeongChang, transmeton Express. “Komiteti Olimpik Ndërkombëtar është shumë i lumtur që e ka Kosovën për ...

Read More »

Ky është topi me të cilin do luhet finalja e Ligës së Kampionëve

Loading... Adidas Football ka prezantuar topin e ri që do të përdoret gjatë fazës me eliminim direkt të Champions League, me finalen e madhe që do të zhvillohet në “Stadiumin Olimpik” të kryeqytetit të Ukrainës, Kiev. Ky version i topit paraqet një dizajn që ...

Read More »

Pirlo cakton datën e ndeshjes lamtumirëse nga futbolli

Loading... Kjo është deklarata e Andrea Pirlos nga vendlindja e tij, Brescia, ku i është dorëzuar çmimi “Brescianità 2018”, me rastin e festës së San Faustino e Giovita, dy padronët e shenjtë të qytetit italian. “Nëse do të stërvis ndonjë ...

Read More »

Balotelli, pjesë e historisë së Nices

Loading... Mario Balotelli nuk ka hyrë vetëm në zemrat e tifozëve, por prej ditës së enjte, edhe në historinë e klubit francez të Nices. Falë dygolëshit të shënuar ndaj Lokomotivës së Moskës, sulmuesi italian është bërë golashënuesi më i mirë ...

Read More »

Raporti i UEFA-s, ja ndeshjet për te cilat dyshohet se ka kurdisur Skenderbeu…

Loading... Ditën e sotme ka dalë në dritë, raporti i plotë, i përbërë nga 93 faqe, që shpjegon në detaje akuzat për trukim mbi ekipin e Skënderbeut. Raporti ka zbuluar të gjitha ndeshjet për të cilat dyshohet. Gjithsej janë 53 ...

Read More »

“Sport” zbulon rrogën e ‘çmendur’ të Iniestas në Kinë

Loading... Andres Iniesta mendon transferimin në kampionatin kinez. Sipas “Sport.es”, një nga legjendat e Barcelonës, duket se është joshur nga ofertat e majme, rreth 35 milionë euro neto në sezon, dhe tashme duhet të marrë vendimin e transferimit ose jo ...

Read More »
Loading...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com