Home » Ekonomi » Divjaka – Projekti i madh i turizmit që do ndryshojë Shqipërinë (Video)

Divjaka – Projekti i madh i turizmit që do ndryshojë Shqipërinë (Video)

Loading...

Në kuadër të diskutimit publik që po bëhet në Divjakë për projektin e Mabetex, po iu paraqesim këtë video animacion, me prezantimin e të dhënave kryesore të këtij investimi mbi 1 miliard euro, që nuk është vetëm shpëtimi i Divjakës, por dhe i Shqipërisë.

Nje investim qe ne fakt akuzohet se mund te demtoje Parkun Kombetar te Divjakes.

Por nje investim i niveleve te tilla patjeter eshte nje shtyse e jashtezakonshme per turizmin modern shqiptar.

x

Check Also

Ekonomi: Investimet kineze në Ballkan me mjaft dyshime !

Loading... Investimet kineze vazhdojnë të rriten në ...

Ministri Bekteshi prezantoi projektet investuese në Pragë (FOTO)

Loading... Ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi, sot ...