Doli për vrapim në plazh në orët e para të mëngjesit, i riu hasi në gjarprin më vdekjeprurës (Video)

Loading...

Por për një adoleshent në Afrikë të Jugut vrapimi në mëngjes për pak sa nuk i mori jetën, kur hasi në njërin nga gjarpërinjtë më vdekjeprurës, transmeton Telegrafi.

Videoja e filmuar në Scottburgh të Afrikës së Jugut, shfaq të riun duke e kapur me duar gjarprin tri metra në rërë, pasi frikësohej se mund ta pësoj dikush tjetër.

Ai më pas i ka telefonuar ekipeve kompetente të cilët e larguan nga plazhi, dhe e dërguan në një “strehimore” të gjarpërinjve.

Gjarpri “mamba e zezë” konsiderohet si gjarpri më i rrezikshëm në Afrikë, ku kafshimi i tij njihet si “puthja e vdekjes”.

KohaNews: Lajmi

Leave a Reply

x

Check Also

Horoskopi ditor, 16 shkurt 2018

Loading... Dashi Falë yjeve në favorin tuaj ...

Pas 18 vitesh jetese në pyll, ja çfarë ndodh me këtë grua

Loading... Për 13 vitet e fundit, Emma, ...

Loading...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com