959759080793382_970761906359766

Më e bukura e Belgjikës është shqiptare, quhet Miranda Balaj

Loading...

Kemi dëgjuar se si vajzat shqiptare sidomos në botën e artit dhe të bukurisë janë duke përfaqësuar denjësisht shqiptarinë kudo. Pas Rita Orës, Dua Lipës në muzikë e Angela Martinit dhe Emina Cunmulaj në modë, një tjetër bukuroshe shqiptare listohet këtë herë si më e bukura e Belgjikës dhe quhet Miranda Balaj. Vërtetë ajo është një super femër dhe është vetëm 22 vjeçe, e është me origjinë nga Deçani, por pak javë më parë ka fituar Miss Pavarësia 2018 dhe ka dhe titullin Miss Antverpen 2017 në Belgjikë, ndërsa sapo ka nisur pasi ëndrra e saj vazhdon edhe më lart. Mësojmë se Miranda më 15 Mars i drejtohet Indisë për të përfaqësuar Kosovën në Miss World Wide dhe falë hireve të saja është pretendente kryesore edhe në këtë konkurs të madh të bukurisë në botë.

Leave a Reply

x

Check Also

Ja çka i bëri moderatori kosovar komedianit Shpëtim Haj

Loading... Por kësaj here, Shpëtim Haj është ...

Skivi verifikoi Instagramin por a ia përmendi emrin e Albert Krasniqit në video?

Loading... Ka publikuar një video në Instagram! ...

Loading...