E konfirmon shkenca, patatet janë më të shëndetshmet

Loading...

Por tani, studiuesit thonë se përdorimi i patateve për t’i konsumuar s’i patate të skuqura – është në fakt e shëndetshme për ju.

Në fakt, ata tani pretendojnë se ju mund të hani patate dhe asgjë tjetër përveç tyre, e për pjesën tjetër të jetës tuaj mbeteni mjaft të shëndetshëm.

Në një kthesë mjekësore, shkencëtarët që shqyrtuan një mori provash po deklarojnë që patatet të rivlerësohen për përfitimet e tyre shëndetësore “të qarta”.

Studiuesit po ashtu sipas këtij hulumtimi të fundit britanik kanë zbuluar prova në një raport prej 60 faqesh, që kulture e përulur mund të zvogëlojnë rrezikun e një sulmi në zemër dhe mund të mbrojnë gjithashtu nga çmenduria.

KohaNews: Lajmi

Leave a Reply

x

Check Also

Si të përgatisim maskë hidratuese për lëkurë

Loading...   Përbërësit: 1 lugë shtalb djathi ...

Orizi kafe apo orizi i bardhë, cili është më i mirë?

Loading... Orizi i bardhë, ashtu si gjithë ...

Loading...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com