Home » Lajme » Rajoni » Mbesa e Gani Gecit mbetet jashtë parlamentit, ka një porosi për LDK-në

Mbesa e Gani Gecit mbetet jashtë parlamentit, ka një porosi për LDK-në

Loading...

Mbesa e Gani Gecit, Fitore Geci, që ishte kandidate për deputete nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, në zgjedhjet e 11 qershorit nuk ka arritur të fitojë votat e mjaftueshme që të jetë deputete në legjislaturën e re.

Këtë e ka konfirmuar vet Fitorja përmes një postimi në facebook, ku ka shkruar se pavarësisht rezultatit zgjedhor, ajo dhe familja e saj nuk do të largohen nga LDK-ja.

“Unë dhe babi im… Baci Lil i LDK-ës me djem e vajza të tij nuk do largohemi kurrë nga kjo parti edhe nese askush nuk do mbetet aty! Ne do të jemi aty”, ka shkruar Fitore Geci, përcjellë “Bota sot”.

Ja postimi i plotë:

Të nderuar dhe shumë të respektuar qytetar,dhe ju përkrahesit e mi
Ju falenderoj nga zemra për perkrahjen e juaj që s’më lat vëtem por së bashku më ju fillova garen e fushatës zgjedhore që të jem pjesë e parlamentit ,por ja qe se sovrani zgjodhi të besuarit e vet,
Dhe të zgjedhurve ju uroi
shumë suksese.
Unë Fitore Geci si një vajzë e re që nuk njihesha aspak në politiken Kosovare, mora guximin dhe fillova garen për deputete duke shpresuar së LDK-së i duhen kuadra të reja dhe vullnet i ri për një qasje ndryshe në politiken e LDK-së, megjithatë nuk jam pënduar qe pata guximin ta marr nje hap të till.
Takova shumë persona që deri sot nuk i njihja ,nuk dua qe te ju them qysh e si …! Por ishte një pervoj që isha vdek e se kisha mesuar.
Ndoshta është kjo një provoj e imja që t’mos e harroi…! por të jem e gatshme per gara të ndryshme si kjo qe do me sjellë jeta, kjo qe perjetova ishte një sfidë e këndshme për mua!
Një falenderim nga zemra për gjithë ata që me ndimuan me shpirt qe të jem pjesë e parlamentit.
Një falenderim i posaqem per ata qe nuk me ndihmuan.
Ndersa Familjes time e posaqerisht babit tim dhe miqve tonë një pershendetje të madhe,do ju them se kurrë nuk do ju harroi per mbeshtetjen qe me dhat.
Unë dhe babi im… Baci Lil i LDK-ës me djem e vajza të tij nuk do largohemi kurrë nga kjo parti edhe nese askush nuk do mbetet aty! Ne do të jemi aty.

Më respekt
F.G

About Kohanews

x

Check Also

Burim Berisha është kandidati nga radhët e LDK-së për Kryetar të Fushë -Kosovës edhe zyrtarisht ka fituar pa balotazh në komunën e Fushë Kosovës. Sipas rezultateve preliminare të KQZ-së, Burim Berisha ka fituar mbi 63 % të votave në komunën e Fushë- Kosovës. Berisha ka lënë prapa kandidatin e VV-së Avni Zogiani i cili ka marrë 20.44 % Me këtë fitore Burim Berisha bëhet kandidati i parë në histori të zgjedhjeve në Kosovë që i fiton katër palë zgjedhje. Mbrëmë edhe njëherë u dëshmua që një prej bastioneve më të mëdha të LDK-së në Kosovë po del te jetë Komuna e Fushë Kosovës. Kujtojmë që Berisha ka dalur edhe si kandidati më i votuar në radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës në gjithë Kosovën.

Loading... Burim Berisha është kandidati nga radhët ...

Arban Abrashin apo Shpend Ahmetin, cilin do ta mbështes Selim Pacolli

Loading... Kandidati i AKR’së për Kryetar të ...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Loading...