Home » Lajme » Ndrron mendje LR-PDSH lë zëvendëskryeministrin merr Pushtetin Lokal

Ndrron mendje LR-PDSH lë zëvendëskryeministrin merr Pushtetin Lokal

Loading...

Takimi mes Ahmetit dhe Selës dhe Zaevit sonte siç mësohet edhe i kanë dhënë fund bisedimeve për formimin e qeverisë së re. Nga burime brenda LR-PDSH-së për TetovaSot thonë se në këto negociata, BDI-ja është treguar partnere dhe ka shfaqur gatishmëri për ndarje të pushtetit, me ç ‘rast Aleanca për Shqiptarët ka marrë dy resore atë të Shëndetësisë dhe Pushtetit Lokal.

Gjithashtu po të njëjtat burime për TetovaSot, thonë se për zv/ministrat dhe drejtorët do të bisedohet ditëve në vijim.
Ndryshe nga ana tjetër Lëvizja BESA sonte pritet që të rreshtohet me VMRO-në dhe PDSH-në në opozitë. /TetovaSot/

About admin

x

Check Also

Kasami u takua me ambasadoren e Turqisë znj. Erkal Kara

Loading... Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ...

Për vitin e Skënderbeut, Haradinaj i dhuron pullë postare Talat Xhaferit

Loading... Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush ...

Loading...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com