Home » Lajme » Ndrron mendje LR-PDSH lë zëvendëskryeministrin merr Pushtetin Lokal

Ndrron mendje LR-PDSH lë zëvendëskryeministrin merr Pushtetin Lokal

Loading...

Takimi mes Ahmetit dhe Selës dhe Zaevit sonte siç mësohet edhe i kanë dhënë fund bisedimeve për formimin e qeverisë së re. Nga burime brenda LR-PDSH-së për TetovaSot thonë se në këto negociata, BDI-ja është treguar partnere dhe ka shfaqur gatishmëri për ndarje të pushtetit, me ç ‘rast Aleanca për Shqiptarët ka marrë dy resore atë të Shëndetësisë dhe Pushtetit Lokal.

Gjithashtu po të njëjtat burime për TetovaSot, thonë se për zv/ministrat dhe drejtorët do të bisedohet ditëve në vijim.
Ndryshe nga ana tjetër Lëvizja BESA sonte pritet që të rreshtohet me VMRO-në dhe PDSH-në në opozitë. /TetovaSot/
x

Check Also

Pa nënë dhe i braktisur nga i ati, 15 vjeçari që banon në podrum të xhamisë kërkon vetëm një kasollë të vogël

Loading... Varfëria ka kapluar pothuajse çdo banor ...

VMRO-ja për 11 vite nuk ua rriti pagat mjekëve, tani apelon që LSDM-ja ta bëjë një gjë të tillë

Loading... Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE sot ka ...