Home » Magazina » Nuk do ta besoni domethënien e emrit të vajzës së Emina Çunmulaj…

Nuk do ta besoni domethënien e emrit të vajzës së Emina Çunmulaj…

Loading...

Ella Faria është emri me të cilin Emina dhe bashkëshorti i saj pagëzuan vogëlushen e tyre, për të cilët ajo ishte gëzimi i parë, shkruan revista Kosovarja.

Por, ky emër ka një kuptim shumë të veçantë për Eminën.

Nëna e saj e ndjerë ishte quajtur Faria, e cila në gjuhën arabe do të thotë “Bukuri”, ndërkaq Ella do të thotë perëndeshë.

Ajo kishte thënë se kur ia ka propozuar bashkëshortit të saj këtë emër ai kishte mbetur pa fjalë duke qenë shumë i lumtur që vogëlushja e tyre do të bartë këtë emër.

Ella tashmë është 1 vjeçe dhe mami i saj nuk heziton që çdo ditë t’u tregojë ndjekësve të shumtë dashurinë që ka për vajzën./Kosovarja/

x

Check Also

A e keni ditur ndonjëherë që Aurela e ka fytyrën krejt njolla? (Foto)

Loading... Aurela Hoxha është shfaqur tejet artistike. ...

Plasido Domingo vjen në Shkup, do të pushojë në një fshat të Tetovës te miku i tij shqiptar

Loading... Tenori i njohur spanjol dhe botëror ...