Home » Fillim » Parada shqiptare në New York (VIDEO)

Parada shqiptare në New York (VIDEO)

Loading...

Në Manhatan të New York-ut po zhvillohet “Parada Shqiptare”, një aktivitet i përvitshëm ku marrin pjesë mijëra shqiptaro-amerikanë.

Këtë vit, parada ka si temë arbëreshët dhe kulturën e tyre, shkruan zeriamerikes. Videoja e mëposhtme dokumenton atmosferën që po mbretëron në New York.

 

About admin

x

Check Also

 I PENDUARI: RUSIA DONTE TË VRISJA KRYEMINISTRIN E MALIT TË ZI

Loading...  Ndikimi i Rusisë në Ballkan është ...

Strugë, borxhlinjtë ç’kyqen nga sistemi i ujësjellësit (VIDEO)

Loading... Proakva prej sot filloi me ç’kyçjen ...

Loading...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com