Përballja e tresheve të frikshme, ja statistikat

Loading...

Treshja si BBC dhe MCN i fusin frikë të madhe mbrojtjeve të skuadrave kundërshtare, ndërkohë që nesër do të zhvillohet një betejë madhështore mes këtyre dy tresheve sulmuese në një duel intensiv në UEFA Champions League.

Por, cila treshe do ta udhëheqë skuadrën e vet drejt triumfit të kupës më të lavdishme për klube ?

Sulmuesit e Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe, Edinson Cavani dhe Neymar sundojnë Ligën 1 të Francës dhe e kanë terrorizuar Evropën këtë sezon.

Ama ata nuk janë të vetëm.

Real Madridi u ka shkaktuar ankthe mbrojtjeve rivale sapo ato e kanë dëgjuar emrat e sulmuesve madrilen; Karim Benzemas, Gareth Bale dhe Cristiano Ronaldos.

– Rekordi i golave të shënuara nga MCN

2017/18 – 71 gola (Cavani 28, Neymar 28, Mbappe 15)

– Rekordi i golave të shënuara nga BBC

2013/14 – 59 gola (CR7 33, Benzema 15, Bale 11)

2014/15 – 76 gola (CR7 43, Benzema 17, Bale 16)

2015/16 – 77 gola (CR7 40, Benzema 23, Bale 14)

2016/17 – 47 gola (CR7 25, Benzema 13, Bale 9)

2017/18 – 40 gola (CR7 24, Benzema 7, Bale 9)

KohaNews: Lajmi

Leave a Reply

x

Check Also

Pirlo cakton datën e ndeshjes lamtumirëse nga futbolli

Loading... Kjo është deklarata e Andrea Pirlos ...

Balotelli, pjesë e historisë së Nices

Loading... Mario Balotelli nuk ka hyrë vetëm ...

Loading...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com