Home » Receta » Pide me suxhuk dhe kaçkavall

Pide me suxhuk dhe kaçkavall

Loading...

Përbërësit

3 -3,5 gota miell
1,5 gote qumësht i vakët
1 majë buke
1 luge te çajit kripë
1 luge te gjelles sheqer pluhur
1 luge te gjelles gjalpë
250 gr kaçkavall ne rende
250 gr Suxhuk

 

Hapat e gatimit:

1.Në një enë të thellë e derdhim miellin, majën ,sheqerin dhe kripë.

2. Duke ia shtuar qumështin fillojmë ta gatuajme brumin, duke e ngjeshur ia shtojme gjalpin.

3. E lëmë pak në pritje, brumin e ardhur e ndajmë në 4 pjesë, secilen pjesë fillojmë ta zgjasime me ndihmë të miellit.

4. Skajet e petëve iu mbyllen dhe në brendësi të tyre iu vendoset suxhuku dhe kaçkavalli.

5. Petët i vendosni në tepsinë e lyer me vaj dhe qoshet e pides ia lyejme me të kuqët e vezës.

6. Në temperaturë 180 gradë celsius i pjekëni pidet.

7. Ju bëftë mirë!

About admin

x

Check Also

Embelsire me kafe, gatim i shpejte (VIDEO)

Loading... Embelsire me kafe, gatim i shpejte

Embelsire me molla

Loading...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Loading...