Home » Sport » Shkëndija do të ndeshet me moldavët e Chisinjevit

Shkëndija do të ndeshet me moldavët e Chisinjevit

Loading...

 

Shorti i hedhur për kualifikimin në kuadër të Europa Leaug në Nyon të Zvicrës  i ka sjell skuadrës tetovare, Shkëndijës si kundërshtarë, Dachia Chisinjev të Moldavisë.  Ndeshja e parë luhet më 29 qershor në Moldavi, ndërsa takimi i kthimit në Strumicë, më 6 korrik. Shkëndija si vendase do të luajë në Në kampionatin e Moldavisë, skuadra që do të ju bëjë ballë “kuq e zinjve” këtë sezon janë renditur me pikë të njëjtë me fituesin e kampionatit Sherriff. Njëherit dallimi në mes dy skuadrave tjera të cilët janë ranguar të 3 dhe të katërt ka qenë nga një pikë gjegjësisht 68 për Milsami dhe minus katër pikë për Zaria që i bie 65 pikë të arkëtuara.

About Kohanews

x

Check Also

‘Blicku’ zviceran: Ndërpritet ndeshja në Kosovë pas skandalit të tifozëve, ndërhyn policia (VIDEO)

Loading... Dhuna që u shfaq në ndeshjen ...

Mbrëmje e magjishme për Hamdi Salihin, shënon edhe goli e katërt personal (VIDEO)

Loading... Pavarësisht moshës 33-vjeçare, bomberi shkodran Hamdi ...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Loading...