959759080793382_970761906359766

Shkëndija ‘shkel’ në Veles, i afrohet Ligës së Parë

Loading...

Në ndeshjen vendimtare të sezonit ekipi i Shkëndisë ka shënuar fitore në transfertë ndaj Gemixhit nga Velesi dhe rikthehrt në vendin e dytë të tabelës.

Gjithë lojtarët dhanë maksimumin bashkë me portierin 17 vjeçar Elvir Fejzullahun i cili shkëlqeu derisa Altin Salihu shënoi 6 gola dhe Fatmir Xhelili 2’.

Shkëndija gjithashtu këtë javë luan edhe në Kupë ku do të udhëtojë për në Koçan për ndeshjen kundër Ovçe Poles.

Deri në fund të sezonit me ndeshjet e mbetura Shkendija synon edhe kreun e tabelës.

Leave a Reply

x

Check Also

FSHF reagon pas akuzave për kurdisje ndaj Skënderbeut

Loading... Federata Shqiptare e futbollit ka dalë ...

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar i lumtur që Kosova po merr pjesë në Olimpiadën Dimërore

Loading... Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas ...

Loading...