Tag Archives: “Booty”

Fjalët e 4 vjeçarit që tronditën botën – Në çantë kam shallin e nënës dhe motrës nuk kam asgjë tjetër

Fotografinë e një fëmije 4 vjeçar që po shpërngulet në internet, ekipi i UNHCR-së e kapi kur ai po emigronte vetëm në shkretëtirë nga Siria në Jordani. E vetmja gjë që kishte në qesen e tij ishin rrobat e nënës ...

Read More »

Erdogan kërkon paqe me Greqinë

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan u përpoq të ulë tensionet me Greqinë, që muajt e fundit kanë arritur pragun e një përballjeje ushtarake. Në një intervistë për mediat turke, Erdogan bëri thirrje për dialog me Athinën, duke iu referuar në ...

Read More »

Tevdovski: Këtë vit do të ketë kthesë të madhe ekonomike

Ministri i Financave Dragan Tevdovski konsideron se ekonomia e Maqedonisë po ecë në drejtim të mirë dhe pret kthesë serioze për lëvizjen e ekonomisë këtë vit. Ai në intervistën për Zërin e Amerikës tha se që në fillim të vitit ...

Read More »

Serbët e Kosovës i ri-regjistrojnë automjetet, i vendosin targat “KS” dhe “RKS”

Zëvendësministri serb i Punëve të Brendshme në Qeverinë e Kosovës, Milan Radojeviq, thotë se të gjithë qytetarët, të cilët janë pronarët e automjeteve me targa “KM”, “PR”, “GL” mund t’i ri-regjistrojnë ago me targa “KS” apo “RKS”. “Një nga kushtet ...

Read More »

Erë lufte në Ballkan, në Shqipëri nis lëvizja e mjeteve të blinduara (Foto)

Udhëtarët në rrugën Tiranë –Durrës janë surprizuar sot kur në autostradë kanë parë qarkullim të mjeteve të blinduara të ushtrisë. Edhe pse nuk ka një komunikatë zyrtarenga Ministria e Mbrojtjes, besohet se mjetet e reja të blinduara të jenë pjesë ...

Read More »

Bujar Osmani tregon tre pozitat kyçe nga raporti i BE-së (VIDEO)

Zv/kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot ka prezentuar tre pozitat kyçe të raportit që mori nga BE-ja. Sipas Osmanit e para është Kriteret politike, Stabilizimi i krizës politike dhe AQUIS përgatitja totale rajon 2018. (function(d, s, id) { var ...

Read More »

Lajmi i fundit: Vritet ish ministri, sulmuesi i pret fytin me thikë (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Stamboll, nga e cila ka mbetur i vdekur ish-ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Ercan Vuralhan. Ai u ther me thikë nga një person me të cilin fillimisht ishin duke pirë kafe, por pastaj ...

Read More »

Njihuni me bankën që “vjel” pagesa nga të vdekurit, shuma ka arritur 4 miliardë dollarë

Një bankë ka mbledhur pagesa nga konsumatorët edhe pse e dinte se ata kishin vdekur. Hetimet kanë zbuluar skandalin e Commonwealth Bank of Australia (CBA), e cila është huadhënësi më i madh i vendit. Hetimi u urdhërua nga kryeministri Malcolm ...

Read More »

Vjen deklarata zyrtare nga autoritete saudite, ja arsyeja e të shtënave me armë

Sipas një lajmi të agjencisë shtetërore të Arabisë Saudite (SPA), arsyeja e të shtënave me armë ka qenë një fluturak elektronik (dron) që ishte afruar pallatit mbretëror. “Një fluturak e vogël elektronik që fluturonte pa autorizim në afërsi të pallatit ...

Read More »

VIDEO/ Vodhi portofolin, ja cfarë i ndodh hajdudit kur del nga autobusi

Njeriu u godit me makinë pas plaçkitjes së pasagjerëve të autobusit I dyshuari vodhi portofolin e një njeriu në një udhëtim në autobus në Rockville, Maryland. Pas largimit nga skena e krimit, grabitësja goditet nga një makinë {“videoid”: “1130478”, “sid”:”16″} ...

Read More »