Home » Lajme » Vendi » Thaçi shkon në Qeveri, takim kokë më kokë më Zaevin | VIDEO

Thaçi shkon në Qeveri, takim kokë më kokë më Zaevin | VIDEO

Loading...

Kryetari i PDSH-së, Mendu Thaçi para pak minutash ka mbërritur në selinë e qeverisë dhe po zhvillon në këto momente një takim kokë më kokë me kryeministrin e vendit, Zoran Zaev. Nuk janë të qarta motivet e vizitës së Thacit në këtë takim kokë më kokë më kryeministrin por me shumë gjasa do të flitet për një mbështetje që mund t’i japë kjo parti qeverisë aktuale edhe pse kjo parti numëron vetëm dy deputet në Kuvend. Por me këtë mazhorancë të brishtë, prej 63 deputetësh, Zaevit do t’i ishin komod edhe 2 deputetë më shumë për të pasur një mazhorancë më të qëndrueshëm dhe solide.

Leave a Reply

x

Check Also

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës së Polonisë në Republikën e Maqedonisë, z. Jecek Multanovsk

Loading... Ai ia uroi zgjedhjen kryetarit të ...

Ja kush do të jetë “koka” e policisë në në Tetovë (FOTO)

Loading... Pas formimit të qeverisë së re ...