Home » Receta » Tortë e shpejtë me dredhëza

Tortë e shpejtë me dredhëza

Loading...
Përbërësit

200 gr biskota (të bluara)
100 ml arra (lajthi ose bajame të bluara)
100 gr margarinë e shkrirë
300 ml ajkë (e ëmbël, hoplla për ëmbëlsira)
300 ml ajkë (e thartë, shmant, pavllake, salcë kosi)
200 gr sheqer pluhur
12 gr zhelatinë
+6 lugë ujë të ftohtë
3 lugë lëng limoni
Lëvore limoni në rende
500 gr dredhëza

Hapat:

Perzijejme biskotat e bluara,arrat dhe shtojme margarinen e shkrire,perzijme dhe masen e qesim ne kallep 22 cm dhe rrafshojme mire.

Leme ne frigorifer derisa te pergadisim kremin. Se pari zhelatinen e qesim ne uje te ftohet dhe leme per 10 minuta derisa te fryhet paksa.

Me pas zheltinen e ngrohim pak derisa te MOS vloje dhe zhellatine te shkrieht teresisht. Perzijme ajken e embel derisa te behet shkume e forte. Perzijme ajken e tharte me sheqerin pluhur dhe perzijme te dyja kremerat se bashku. Shtojme edhe lengun e limonit dhe perziejme. Shtojme edhe zhelatinen e shkrire dhe perziejme mire.

Ne kallepin me biskotat e bluara qesim ne tere siperfaqen dredhezat e pastruara,njera afer tjetres derisa te mbulohet tere siperfaqja. Persiper qesim kremin me ajkat dhe persiper dekorojme me levore limoni ne rende. Torten e leme te ftohet mire dhe servojme. /kuzhina shqiptare/

About Kohanews

x

Check Also

Kur arkitektët përgatisin tortë (VIDEO)

Loading... Ëmbëlsirat nuk janë vetëm të shijshme, ...

Këto janë dobitë që ju sjellin rrepat

Loading... Ndonëse në shikim të parë, rrepat ...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Loading...