Kuvendi i Greqisë miratoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Në Kuvendin e Greqisë sot është votuar për ratifikimin e protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.

Kuvendi me 153 “për” dhe 140 “kundër” ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.Ratifikimin e protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO duhet të miratohet nga të gjitha vendet anëtare të Aleancës./Telegrafi/

NË SKENË, “PARTIA POPULLORE E HESHTJES”

Ismail Arsllani   Heshtja është nëna e së vërtetës, ka thënë Benjamin Disraeli, një burrështetas anglez nga shekulli i 19-të,...
Read More
NË SKENË, “PARTIA POPULLORE E HESHTJES”

BDI në Tetovë: Konsensualiteti tek shqiptarët ka ardhur gjatë vitit 2001

Shefi i shtabit zgjedhor të BDI-së, në nivel qendror, z.Izet Mexhiti gjatë fjalimit të tij tha se të gjithë jemi...
Read More
BDI në Tetovë: Konsensualiteti tek shqiptarët ka ardhur gjatë vitit 2001

Ali Ahmeti nga Tetova: Koncepti i konsensualiteti dobiprurës për shqiptarët

Bashkimi Demokratik për Integrim, fushatën përmbyllëse për zgjedhjet presidenciale për këtë vit e ka mbajtur në Tetovë, ku kryetari  Ali...
Read More
Ali Ahmeti nga Tetova: Koncepti i konsensualiteti dobiprurës për shqiptarët

Menduh Thaçi: Blerim Reka pret topa “mas gollit”, kurse Ziadin Sela i zgjati jetën politike Ali Ahmetit! (VIDEO)

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ekskluzivisht për emisionin “Target” nga Emad Mehmeti, pak çaste para fillimit të heshtjes parazgjedhore presidenciale...
Read More
Menduh Thaçi: Blerim Reka pret topa “mas gollit”, kurse Ziadin Sela i zgjati jetën politike Ali Ahmetit! (VIDEO)

Rektori i UT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti mori pjesë në takimin e pestë të Rektorëve të Asociacionit të Universiteteve Ballkanike

Në Universitetin “Aristoteli” të Selanikut u mbajt takimi V i Asociacionit të Universiteteve Ballkanike anëtar i të cilit është edhe...
Read More
Rektori i UT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti mori pjesë në takimin e pestë të Rektorëve të Asociacionit të Universiteteve Ballkanike

Studentët e UT-së mirëpriten nga institucionet arsimore – kulturore të Shqipërisë dhe Kosovës

Studentët e Fakultetit Pedagogjik të Universitetit të Tetovës, ditë më parë realizuan vizita studimore në disa institucione kulturore dhe arsimore...
Read More
Studentët e UT-së mirëpriten nga institucionet arsimore – kulturore të Shqipërisë dhe Kosovës

Ministrja Xhaçka sërish në Pentagon brenda një viti, Shqipëria vlerësohet si aleat model

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka zhvilloi një vizitë zyrtare në Pentagon, e dyta brenda një viti, ku u prit nga...
Read More
Ministrja Xhaçka sërish në Pentagon brenda një viti, Shqipëria vlerësohet si aleat model

Afër përfundimit autostrada që lidhë Kosovën me Maqedoninë (FOTO)

Autostrada “Arbën Xhaferi” që bashkon Kosovën me Maqedoninë Veriore pothuajse është përfunduar tërësisht. Në disa foto shihen urat e kësaj...
Read More
Afër përfundimit autostrada që lidhë Kosovën me Maqedoninë (FOTO)

Përfqësues nga Partia e Gjelbërt e Austrisë vizitojnë Komunën e Strugës

Sot,në hapësirat e Komunës së Strugës u zhvillua takim mes kryetarit të Komunës së Strugës , shefit të kabinetit dhe...
Read More
Përfqësues nga Partia e Gjelbërt e Austrisë vizitojnë Komunën e Strugës

RDK: Zgjedhjet presidenciale janë beteja e fundit nëmes së vërtetës dhe manipulimit

ë kuadër të kampanjës së përbashkët të koalicionit prej 31 subjekteve politike Bashkë Përpara, Rilindja Demokratike Kombëtare mbrëmë organizoi takim...
Read More
RDK: Zgjedhjet presidenciale janë beteja e fundit nëmes së vërtetës dhe manipulimit